* All Games starting are expressed in Local Time
 Group A - Istanbul (TUR)
17/10/2008   H: 18.00 Primorje Erste Banka - Rijeka   20 - 4   S.G. Neukölln e.V.Berlin
17/10/2008   H: 19.30 Galatasaray SK   33 - 0   CDUP Liberty Seguros - Porto
18/10/2008   H: 18.00 Primorje Erste Banka - Rijeka   25 - 1   CDUP Liberty Seguros - Porto
18/10/2008   H: 19.30 Galatasaray SK   18 - 4   S.G. Neukölln e.V.Berlin
19/10/2008   H: 10.00 S.G. Neukölln e.V.Berlin   13 - 10   CDUP Liberty Seguros - Porto
19/10/2008   H: 11.30 Galatasaray SK   10 - 13   Primorje Erste Banka - Rijeka
 Group B - Budapest (HUN)
17/10/2008   H: 18.30 Uniqa-Ute Budapest   24 - 7   Frem Odense
17/10/2008   H: 20.15 Montpellier Water Polo   17 - 8   Adalar SSK - Istanbul
18/10/2008   H: 17.30 Uniqa-Ute Budapest   13 - 9   Montpellier Water Polo
18/10/2008   H: 19.45 Adalar SSK - Istanbul   19 - 14   Frem Odense
19/10/2008   H: 09.30 Montpellier Water Polo   19 - 4   Frem Odense
19/10/2008   H: 11.15 Uniqa-Ute Budapest   22 - 4   Adalar SSK - Istanbul
 Group C - Split (CRO)
17/10/2008   H: 18.00 Club Natació Sant Andreu   17 - 6   Š.K. Polície Košice
17/10/2008   H: 19.15 Mornar Brodospas - Split   22 - 4   ZPB H&L Productions - Barendrecht
18/10/2008   H: 18.00 Š.K. Polície Košice   11 - 12   ZPB H&L Productions - Barendrecht
18/10/2008   H: 19.15 Mornar Brodospas - Split   9 - 5   Club Natació Sant Andreu
19/10/2008   H: 09.30 ZPB H&L Productions - Barendrecht   2 - 16   Club Natació Sant Andreu
19/10/2008   H: 10.45 Mornar Brodospas - Split   19 - 6   Š.K. Polície Košice
 Group D - Athens - Vouliagmeni (GRE)
17/10/2008   H: 18.00 Vouliagmeni Nautical Club   11 - 5   SC Kreuzlingen
17/10/2008   H: 20.00 Polar Bears Ede   10 - 19   Dinamo Olimpiiskii - Moscow
18/10/2008   H: 18.30 Polar Bears Ede   3 - 13   Vouliagmeni Nautical Club
18/10/2008   H: 20.00 Dinamo Olimpiiskii - Moscow   18 - 9   SC Kreuzlingen
19/10/2008   H: 10.30 SC Kreuzlingen   10 - 7   Polar Bears Ede
19/10/2008   H: 12.00 Vouliagmeni Nautical Club   12 - 8   Dinamo Olimpiiskii - Moscow
 Group E - Prčanj (MNE)
17/10/2008   H: 18.30 Beograd Water Polo Club   22 - 6   Bristol Central S.C.
18/10/2008   H: 18.30 PVK Val Prčanj   11 - 11   Beograd Water Polo Club
19/10/2008   H: 10.30 PVK Val Prčanj   16 - 3   Bristol Central S.C.
 Group F - Kotor (MNE)
17/10/2008   H: 20.00 Vaterpolo Akademija Cattaro   17 - 7   SG W98/Waspo - Hannover
18/10/2008   H: 17.00 SSCM Paredes   6 - 16   SG W98/Waspo - Hannover
19/10/2008   H: 09.30 Vaterpolo Akademija Cattaro   30 - 0   SSCM Paredes
 Group G - Szeged (HUN)
17/10/2008   H: 18.30 Szeged Beton VE   9 - 3   Dauphin FC - Sete
18/10/2008   H: 11.00 Steaua-Stirom Bucharest   10 - 5   Dauphin FC - Sete
18/10/2008   H: 18.30 Szeged Beton VE   10 - 8   Steaua-Stirom Bucharest
 Group H - Chios (GRE)
17/10/2008   H: 20.00 Spartak VSPU City - Volgograd   12 - 5   Cheltenham SWPC
18/10/2008   H: 20.00 Cheltenham SWPC   8 - 18   Nautical Club of Chios
19/10/2008   H: 13.00 Nautical Club of Chios   14 - 9   Spartak VSPU City - Volgograd